9 IŞIKLI 9 BAŞLIKLI 90 HİZMET

MHP SEYDİKEMER’DE SEÇİM ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRARAK PROJELERİNİ TEK TEK AÇIKLIYOR

20140215_131221

MHP Seydikemer teşkilatı başkan adayları Erdal Eroğlu önderliğinde projelerini teke tek açıklıyor. 30 Martta yapılacak olan yerel seçimler için Seydikemer’de sağlam adımlarla ilerleyen MHP bir çok alanda projelerini açıkladı. Tarımdan hayvancılığa, turizmden soysal etkinliklere, sanayiden ticari faaliyetlere, fiziki alt yapıdan ulaşıma kadar bir çok alanda hazırladıkları projeleri seçmenleri ile paylaştı.

1904223_286361024849400_173255064_n

M.H.P. Seydikemer
 Belediye Başkanlığı Seçimi
9   Işık Projeleri

1.TARIM VE HAYVANCILIK PROJELERİMİZ

1.TARIMDA BÖLGESEL TABANLI ÜRETİM: Her köy veya bölge de tarım özelliklerine göre en iyi yetişen ve en çok gelir sağlayacak ürünün tespit edilerek. Ürünle o bölge markalaşarak halkımızın gelir seviyesinin arttırılması amacıyla Belediyemizde Tarım Geliştirme Birimi ve Laboratuvarı hizmet verecektir. Yeni ürünler geliştirilecek uygun ürün uygun bölgelere yönlendirilecektir. Pazar konusunda çiftçimiz desteklenecektir.(Ör. Kumluova-Karadere Domates, Arsa: Üzüm-Elma, Eşen -Mantar, Dağ Köyleri İpek Börekçiliği gibi Kuşkonmaz vb.  markalaştırılarak daha yeni ürünlerle ilgili AR-Ge faaliyetleri yürütülecektir )
2.ORMAN ÜRÜNLERİ: Bölgede ormancılık sektörünün büyük olması bölgenin %50 sinden fazlası orman olması münasebetiyle orman ve orman köylülerinin sorunlarının giderilmesi tali ürünlerin teşviki ve pazarlanması için çalışılacak.
3.MEZBAHA: Tarım ve Köy İşleri bakanlığının istediği standartlarda ilçemiz ve bölgeye hitap edecek büyüklükte bir mezbaha yapılacaktır.Büyükbaş,küçükbaş ve kanatlı mezbahası olarak hizmet verecektir.( A.B. Desteklemesi ile A.B. Standartlarında)
4.SOĞUK HAVA DEPOLARI: Nar,elma vb. meyve üretiminin yoğun olduğu bölgemizde ortak alanlara çok amaçlı soğuk hava depoları yapılacak.
5.BUZ FABRİKASI: Alabalık üreticilerinin ve bölge halkının buz ihtiyacını karşılayacak özellikte buz fabrikası yapılıp hizmete sunulacaktır.
6.HAYVAN SAĞLIK LABORATUVARI:Hayvan hastalıklarını engellemek için bilimsel altyapının oluşturularak hayvan sağlığı laboratuvarı kurulacaktır.
7.SOKAK HAYVANLARI BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ: Seydikemer ilçemize dünya standartlarında modern hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezi yapılacaktır.
8.ORGANİK KÖY TAVUKÇULUKĞU: Bölgenin belirli köylerinde organik köy tavuğu ve yumurtacılığının geliştirilmesi köy tavukçuluğunun desteklenmesi ve pazarlanması desteklenecektir.
9.SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİNİN PLANLAMASI VE DEĞERLENDİRİLMESİ TEŞVİK EDİLECEK:
10.  ARICILIK GELİŞTİRİLECEK İLGİLİ ÜRÜNLER BÖLGEYE ÖZEL MARKALAŞTIRILARAK PAZARLAMADA DESTEKLENECEK.

 2.    EĞİTİM PROJELERİMİZ

1.SEYDİKEMER BELEDİYE EVLERİ:  Belediye evleri adı altında açılacak kurslarımızda beldelerimizde ve bazımekezi KÖYLERİMİZDE genç,yaşlı,kadın,erkek her tahsile uygun binlerce vatandaşımız meslek edindirme eğitim (spor, dikiş, nakış, aşçılık, kat görevlisi, resepsiyon görevlisi, estetik, yabancıdil, bilgisayar, fırıncılık, pastacılık vb… ) gibi dallarda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalı eğitim alacaklardır.
2.YAZ OKULLARI ve GENÇLİK EĞİTİM VE SPOR KAMPLARI: Yüzlerce öğrenci yaz boyunca spor ve eğitime tabi tutularak yaz okulları eğitim ve izci kampları oluşturulacak.(YAYLA VE SAHİL KAMP ALANLARI) Hem bölge için gelişime destek olacak hem de ilçe ekonomisine katkı sağlayacaktır.
3.EĞİTİM BURSLAR: Bölgemizde ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin maddi ve manevi desteklenmesi, burs tahsisi, konaklama ve taşıma sorunlarının giderilmesi.
4.BELEDİYE EĞİTİM-ÖĞRETİM DESTEK BİRİMİ: Geleceğe yönelik bölgede eğitim kurumlarının kurulmasına destek olmak, Bakım ve Onarımlarım hizmetlerine yardımcı olmak.  Mevcut derslik sayısının tespitiyle ihtiyaç duyulan derslik arasındaki farkın kapanmasını sağlamak amacıyla hizmet verilecek bölgenin eğitim ve kültürel yapısının gelişimine öncelikli katkı sağlanacak.
5.YÜKSEK ÖĞRENİM:Planlanan Yüksek Okulun bölgemizde faal hale getirilmesi ile  Ziraat ve Veterinerlik Fakültesi başta olmak üzere ilçemize Fakülte kazandırmak için çalışılacak.

3.    SANAYİ VE TİCARET PROJELERİMİZ

1.KÜÇÜK ÖLÇEKLİ SANAYİ BÖLGESİ VE SİTELERİ TAHSİSİ: Bölgede istihdam sıkıntısını ortadan kaldırmak ve üretim sektörünün ve perakende sektörünün verimli kullanabileceği tüm alt yapı hizmetleri sağlanmış sanayi bölgeleri-siteleri tahsisi ve inşası gerçekleştirilecektir. Mevcutlar geliştirilecek.
2.BELEDİYE BÜTÇE İKTİSADİ İŞLETMELERİ KURMAK: Belediyemizin ihtiyacı olan Destek Hizmetleri – Üretim – Tanıtım ve Pazarlama konularında iktisadi işletmeler kurulabilecek öz kaynaklarımız verimli kullanılarak kendi kendine yetebilen bir belediye alt yapısı oluşturulabilecektir. Özellikle Yol ve Alt Yapı Hizmetleri ile Asfalt Şantiyesi Kurulumunda faydalanılacaktır.
3.MODERN HAYVAN PAZARI: Seydikemer’ e yakışan bölgeye de hitap edebilecek modern hayvan pazarı kurulacaktır bölgede canlı hayvan ticareti arttırılarak dolaylı bir şekilde hayvancılık desteklenecektir.
4.KÖYLÜ PAZARI ve EL SANATLARI PAZARI:  Seydikemer deekolojik(bölge ve çevre ile ilgili) ürün Pazarı kuruluphalkımızın ürettiği tüm ürünler yer alacak herkesin uğrak yeri olacak ve aynı çatı altında el sanatları pazarı kurulacak. Yöresel ürünler pazarlanacaktır.
5.HALICILIK VE KLİMCİLİK DESTEKLENECEK:Seydiler Kilimi gibi bölgesel değerler markalaştırılarak pazarlaması desteklenecek bölgenin tanıtımına katkıda sağlanacaktır.
6.BALIK PAZARI:Mevsimine göre bütün balıklar taze taze sunulacak.
7.HAL PLANLAMASI: Bölgesel tabanlı üretime uygun hale getirilerek merkezi noktalara da kurulu haller etkin çalıştırılacak alt yapı sorunları giderilecek. Hal birliği çatısı altında mevcut haller toplanarak ihracata ve yerli pazara hitap edecek şekilde modernize edilecek.
8.İŞLENMİŞ ZEYTİN İŞLETMECİĞİ: Bölgede zeytincilik faaliyetleri yaygın yapılmaktadır fakat işlenmiş zeytin üretimi yeterli düzeyde değildir. Salamura Zeytin işleme merkezleri teşvik edilecektir.
9.Bölgede İçme Suyu Şişeleme Tesisi Fizibilitesi: Bölge su kaynaklarının etkin kullanılması ve şişeleme tesisinin kurularak Seydikemer su markasını olmaya taşıyacak bir işletmenin fizibilitesinin yapılması.
10.ENERJİ PROJELERİ: Biokütle Enerji(Sera Atıklarında), Güner Enerjisi, Rüzgar Enerjisi ve Hidroelektirik Santrali gibi bölgenin doğasına zarar vermeden potansiyelin değerlendirilmesi için alt yapı desteği ve fizibilite çalışmalarına destek verilecektir.

4.    FİZİKİ ALT YAPI PROJELERİ PROJELERİMİZ

1.       BELEDİYE BAKIM-ONARIM ATÖLYESİ: Belediyenin tamir ve bakım hizmetlerini etkin sunmak için güçlü, teknik ve donanımlı bir atölye kurulacak. : Cami Okul gibi ortak kullanım alanlarının tamir ve bakımının sağlanması
2.       MODERN BELEDİYE HİZMET BİNASI: Uzun yıllar halkımızın gereksinimine ve belediyemizin etkin hizmet vermesine yeterli geleceğe yönelik modern bir belediye hizmet binası Seydikemer ilçemize kazandırılacaktı.
3.       KÖPRÜLER: Bölgemizin alt yapı hizmetlerinde önem arz eden bir konudur. İhtiyaçlarımız çoktur. Planlanan ve planlanacak tüm köprülerin uzun yıllar yetebilecek ve dayanıklı inşa edilmesi önceliğimizdir.
4.       İÇME SUYU: Tüm köy ve mahallerimizin sağlıklı ve yeterli içme suyuna kavuşturulması.
5.       SULAMA SUYU: Bölgede sulu tarım alt yapısı kuvvetli olmasına rağmen halen sulama suyu sıkıntısı yaşayan bölgelerimize kalıcı çözümler üretmek için DSİ ile irtibata geçilecek ve sulama sularının ücretlerinin düşürülmesi için çalışma yürütülecektir.
6.       KANALİZASYON ve FOSEPTİK HİZMETLERİ: Mevcut sistemin işleyiş kalitesi arttırılacak. Uzun vadeli kalıcı sağlıklı çözümler üzerinde planlama yapılarak hayata geçirilmesi için çalışılacaktır.
7.       EŞEN ÇAYI VE BESLEYİCİ AKARSULARIN ISLAHI VE REHABİLİTASYONU: Çok geniş hizmet sahasıdır bölgemiz için DSİ ile konuyla ilgili irtibata geçilerek kalıcı çözümler üretilmesi desteklenecektir.
8.       SEYDİKEMER MERKEZDE (AMASYA-ESKİŞEHİR) AKARSU PEYZAJ PLANLAMASI İLE MERKEZE BİR KORDON VE SOSYAL YAŞAM ALANI OLUŞTURULMASI: (PİKNİK ALANI-YÜRÜŞÜŞ VE KOŞU YOLU-BİSİKLET YOLU- DÜKKAN VE RESTORANLAR VB.) Özellikle merkezde Ailecek ve bayanlarımızın güvenle kullanılabilecekleri spor ve yürüyüş parkurları kazandırılacaktır.
9.       OTOGAR: Bölgemizin yol kavşağı özelliğine cevap verebilecek modern bir Otogara kavuşması sağlanacak.
10.   BELEDİYE TRAFİK HİZMETLERİ: Büyük kavşaklarımızda ve ihtiyaç duyulan noktalarda sinyalizasyon ivedilikle kurulacak, yaya geçitleri oluşturulacak. Alt ve Üst geçitler ihtiyaç duyulan noktalara kurulacak.
11.   KAMU HİZMET BİNALARI: Planlanan tahsisleri yapılmış tüm kamu hizmet binalarının hızlı bir şekilde yapılarak hizmete açılması desteklenerek sağlanacak. Özellikle Hastane , Huzur Evi , Okullarvb. Sosyal Hizmet sunanlar başta  tüm kurumların bölgemiz halkının hizmetine sunulması konusunda hassas çalışılacak.
12.   İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ VE BİRİMLERİ OLUŞTURULMASI:
13.   ÇÖP HİZMETLERİ: Belediyemiz sınırları içersin de her noktada, uygun saatlerde çöp toplanacaktır. Bunu için sağlam, kullanışlı, şartlara uygun ve modern bir alt yapı oluşturulacak.
14.   VİDANJÖR HİZMETİ:
15.   CENAZE YIKAMA ARAÇLARI:
16.   MEZARLIKLARIN GÜZELLEŞTİRİLMESİ VE BAKIMI:
17.   MODERN PAZAR YERLERİ: Haftanın her günü ilçe sınırları içerisinde bir noktada Pazar kurulması desteklenecek. Mevcut Pazar yerlerinin yanında MERKEZDE BÜYÜK PAZARIN ORGANİZESİgerçekleştirilecek.
18.   DÜĞÜN SALONU: Her (köy) mahallede Merkezi Noktalarda kullanışlı ve mimari özellikleri olan çok amaçlı düğün salonları yapılacaktır.
19.   YOL ve ULAŞIM HİZMETLERİ Asfaltlama ve onarım hizmetleri şantiyeleri kurulacak.Belediye imkânları etkin kullanılarak belediyemizin tüm yoları parke ve asfalta kavuşturulacak. Bölgemizde çamurlu yol kalmayacaktır. Tüm kamu binalarının bahçe, parke ve peyzajı yapılacak
20.   AYDINLATMA ALT YAPISI: Yeni ilçe olan bölgemizdeki tüm vatandaşlarımızın güvenle yaşamlarını sürdürebilmeleri için tüm bölgenin aydınlatma ve elektrik alt yapısının geliştirilecek.  Mahalle ve köylerde aydınlatma güneş enerjisi kullanan sistemlerle sağlanacaktır.
21.   MOBESSE KAMERA SİSTEMİ:Her köy giriş ve çıkışına ve ana geçiş güzergâhlarına kamera sistemleri kurularak 24 saat halkımızın mal ve can güvenliğinin korunması desteklenecektir.

5.    SOSYAL PROJELERİMİZ

1.ŞEFKAT EVİ İMECE MERKEZİ: Bağışlanan her türlü ev eşyası ve giysi ihtiyaç sahiplerine verilecek.Belediye evleri bünyesinde yapılan yiyecekler şefkat aşevi projesi ileihtiyaç sahiplerine dağıtılacaktır. Yaşlı, engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar tespit edilerek servis araçlarıyla hergün evlerine yemek ve ihtiyaç yardımında bulunulacak. Maddi yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.Gönüllülerin hizmetleri organize edilecek.
2.GENÇLİK SPOR MERKEZLER: Devlet desteklemesi kullanılarak bölgenin ihtiyaçlarına uygun spor tesislerinin kazandırılacak. Gençlerimizin profesyonel sporcu olması yönünde gençlik ve spor merkezlerinin inşası gerçekleştirilecektir. İlgili Federasyonlarla işbirliğine gidilerek tesislerin Eğitim Projeleri kapsamında kullanılmasında desteklenecek.
3.GELENEKSEL VE AMATÖR SPORLAR İLE TÜM SPOR ORGANİZASYONLARI DESTEKLENECEK: Güreş ve Futbol başta olmak üzere bölgede gerçekleştirilen tüm spor organizasyonları desteklenecek.
4.MUHTARLARIMIZA, ŞEHİT YAKINLARIMIZ VE GAZİLERİMİZE KURACAKLARI SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ İÇİN BELEDİYEMİZ BÜNYESİNDE OFİS TAHSİS EDİLECEK:
5.CENAZE NAKİL ARACI: Modern cenaze nakil aracı hizmet verecektir.
6.HASTA NAKİL ARACI: İhtiyaç sahibi yatalak vatandaşlarımızın her hastaneye ulaşımını kolaylaştırmak ve hastaneden evlerine geri dönüşlerini sağlamak amacıyla hizmet verecektir.
7.YAŞLI, ÖZÜRLÜ VE HASTA BAKIM MERKEZİ: Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü ile koordineli olarak bölgemize ilgili kurum ve kuruluşların kazandırılmasına öncelikli destek verilecektir. Belediyemiz bünyesinde oluşturulacak birim tarafında evde bakımları desteklenecektir.
8.KREŞ HİZMETLERİ: Bölgemizde kamu ve özel sektörde çalışan ailelerin kreş problemi çözüme kavuşturulacaktır.
9.TOPLU SÜNNET VE NİKÂH TÖRENİ:Talep doğrultusunda belli aralıklarla ile bölgemizde halkımız ve gençlerimizin mutluluğu için bu organizasyonlar gerçekleştirilecek.
10.TAZİYE ÇADIRI HİZMETİ:Bölgemiz sınırları içerisinde cenaze evlerimize Belediyemizce Taziye Çadırları Kurulacak ziyaretçilere sunulacak hizmetlere belediye personelimizce destek verilecektir.
11.MASA-SANDALYE HİZMETİ: Halkımızın düğün-dernek ve organizasyonlarında masa, sandalye gibi ihtiyaçları belediyemizce sağlanacak.

6.    TURİZM PROJELERİMİZ

1.SAKLIKENT VE KIZ GÖLÜ TURİZMİ:Marka haline gelmiş bu vb. turizm alanlarımızın ulaşım sorunları için özverili ve titiz çalışılacak. Mevcut tesislerin geliştirilmesi için her türlü destek verilecektir.
2.KARADERE-KUMLUOVA VE CAVURAĞILI PLAJLARI: Belediyemizinsahil şeridini oluşturan bu bölgemiz. Yaz Turizmine daha profesyonelce Halk Plajı olarak kazandırılacak.  Sahilde güvenlik önlemleri(özel güvenlik, güvenlik şeridi-cankurtaran-gölge mesire alanları)  ,  alt yapı hizmetleri, yollar, duş ve kabinler, tesisler ile halkımızın ve turizmin kullanıma açıp bölge halkının ekonomisine katkı sağlanacak. Doğal sit alanı olma özelliğine uygun daha etkin hale getirmek hedefimizdir.  Bölgede halkımızın da kullanacağı plaj voleybolu, plaj futbolu sahaları kurulup organizasyonları gerçekleştirilecek.
3.SEKİ EREN DAĞI KAYAK MERKEZİ:Merkezin geliştirilmesi, markalaştırılması ile bölgede kış turizminin arttırılması için gerekli alt yapı ve ulaşım desteği sağlanacaktır.
4.      TARİH TURİZMİ:Belediyemiz sınırları içerisinde eşsiz bir tarih yatmaktadır. Adeta doğal müze halinde kibu eserlerin gün yüzüne çıkarılması, restorasyonu, ışıklandırılması, ulaşım olanaklarının iyileştirilmesi, yöresel ürün ve hatıra tezgâhlarınınher bölgede faaliyete geçirilmesi, var olan tesislerin geliştirilmesi, çıkarılan tarihi eserler ile bölge kültürün sergilendiği bir müzeye kavuşmak Tarih Turizmi Potansiyelimizi kullanarak bölgemize büyük katkılar sunacaktır. Belediye olarak bu amaca öncelikli hizmet edeceğiz.
5.GİRMELER TERMAL:Girmeler ılıcası etrafında termal tesisgeliştirilerek ilçemiz hem tedavi hem konaklama maksatlı daha kaliteli ve daha çok tercih edilen termal turizme kavuşturulacaktır.
6.AKARSULARIN ve Göletlerin TURİZME KAZANDIRILMASI: Sahil ve yayla akarsularımızın çevresinde eşsiz güzellikler mevcuttur bu noktalardaki restoran, ören yeri ve tesisler hem halkımız hem de turizm tarafından halen kullanılmaktır. Bu potansiyelin daha çok kullanılması için ören yerleri, tesisler, seyir noktaları, alt yapı, ulaşım gibi hizmetlerle desteklenmesi sağlanacak.  Eşen çayı üzerinde rafting parkuru için çalışmalar yürütülecek. Eşen çayı üzerinde oluşturulacak göletlerde sandal gezileri, balık avlama sahaları ve mesire yerleri oluşturularak turizme kazandırılacak.  Mevcut göllerimiz içinde güvenli balık avlama sahaları ve mesire yerleri için çalışma yapılacak.
7.SEYİR TERASLARI: Bölgemiz dünya bitki florasının büyük bir bölümünün yetiştiği doğası, havası, suyu ve manzarası ile eşsiz bir doğal cennettir. Halkımızın ve misafirlerimizin bölgeniz güzellikleri görebilecekleri birçok alanda seyir terasları yapacağız. Yöresel ürün, el sanatları ve hatıra eşyaları satan tezgâhlarla halkımıza da gelir temininde katkı sağlayacağız.
8.YAYLA TURİZMİ: Toros yayları havası, suyu ve doğasıyla eşsizdir. Torasların en güzel yaylalarıda bizim ilçemizin yaylalarıdır. Yaylalarımızın Yörük Kültürünü bozmadan ve markalaştırarak turizme hem yazlıkçılar hem de  kamp alanları, tesisler ile kazandırılması için çalışacağız .
9.      SAĞLIK TURİZMİ:Vatandaşlarımızın,Çevre ilçe, il ve ülkelerdeki hastaların tedavi için tercih edeceği özelliklere sahip bir hastane bölgenin mevcut turist potansiyelini de göz önüne alırsak ülkemizde yeni gelişen sağlık turizminin ilçemiz yapılmasını sağlar, getirisi büyük olacaktır.Halkımızın tedavi için dışarı gitmemesi de bölge halkının zarar ve masraflarını da azaltacaktır.

7.    KÜLTÜR VE SANAT PROJELERİMİZ

1.KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ: Kültür Merkezi ve kütüphane kurulacak ayrıca kütüphanemiz bilgisayarlı olacaktır. İnternet hizmeti ücretsiz ihtiyaç sahibi çocuklarımız ve gençlerimizin hizmetine kazandırılacaktır.
2.FESTİVALLER VE ETKİNLİKLER: İlçemiz sınırları içerisinde gelenekselleşmiş festivallerimize sahip çıkarak ulusal olarak tanıtımı ve geliştirilmesi sağlanacak. Yeni etkinlikler ile kentin sosyal ve kültürel yapısına katkı sağlanacaktır.
3.ÇOCUK GELİŞİM MERKEZİ: Çocuklar için kültür merkezi bünyesinde folklor,jimnastik,müzik,resim,tekvando,karate kurslarının yanı sıra tiyatro,sinema,etüt, okul öncesi oyun grubu gibi faaliyetlerde bulunulacak.Bilgili kültürlü sosyal bir gençlik yetişecek bir merkez açılacaktır.

8.    ÇEVRE VE TEMİZLİK PROJELERİMİZ

1.DOĞAL PARK VE PİKNİK ALANLARI:
2.ÖREN YERLERİ:İlçe sınırları içerisindeki ören yerlerimizin temizlik bakım onarım ve yol sorunları çözülüp turizme kazandırılacaktır.
3.YEŞİL ALANLAR: Çöplükgörüntüsü veren yerlerin doğal malzemeler kullanılarak değişik türlerden bitkilerle, fidanlar ile yeşil alanlar oluşturulacak. Okul öğrencileriyle ağaçlandırma grupları oluşturulup fidanlar dikilerek dikilen fidanlar sonra yine o çocuklara gelir getirecek doğayı da güzelleştirecek.
4.DERE ve ÇAYLARIN ISLAHI: Seydikemer’ e güzel bir görüntü kazandırılıp halkın gezeceği oturup dinleneceği alışveriş yapacağı yerler olacaktır.Ayrıca bu yerlerde yüzlerce insanımıza iş sağlanacaktır.Dere kenarına yerleştirilecek bitkiler ağaçlar değişik türlerden olacak doğal, estetik bir görüntü sağlanacaktır.
5.İLAÇLAMA: Çevre ve insan sağlığını korumak için bölgemizde hertürlü sinek ve haşereye karşı ilaçlama yapılarak mücadele edilecektir. (Sivrisinek  vb.)
6.ÇEVRE TEMİZLİĞİ HİZMETLERİ:
7.ÇÖP AYRIŞTIMA HİZMETLERİ:
8.GERİ DÖNÜŞÜM HİZMETLERİ:
9.ARITMA VE ÇÖKERTME HAVUZLARI:

9.    HİZMET KALİTESİ VE HALKLA İLİŞKİLER PROJELERİMİZ

1. İNTERNET BELEDİYECİLİĞİ:
2. HIZLI HİZMET MASASI:
3.BEŞKAZA SOHBETLERİ: BELEDİYE HİZMETLERİNİN ANLATILDIĞI TOPLANTI SONRASI BAŞKANLAAYDA BİR SOHBET.
4. HALK GÜNÜ:BÖLGEDE BELLİ MERKEZLERDEBAŞKAN YARDIMCISI HALKIN SORUNLARINI 30 GÜNDE BİR DİNLER.
5.KALİTE STANDARLARINA UYGUN BELEDİYECİLİK: BELEDİYENİNVE PERSONELİNİN HIZLI PROFESYONELLEŞMESİ İÇİN  KALİTE BELGESİNE KAVUŞTURULMASI.
6.KATILIMCI BELEDİYECİLİK: GERİBİLDİRİM SİSTEMİ İLE SÜREKLİ ANKETLER GERÇEKLEŞTİREREK VATANDAŞ MEMNUNİYETİ VE İSTEK-TEMENNİ ANKETLERİ YAPILACAK. HALKIN YÖNETİME HER ZAMAN YÖN VERMESİNİN ÖNÜ AÇIK OLCAK.
7.ALO BELEDİYE: 24 SAAT AÇIK BELEDİYE HATTI TELEFONU OLUŞTURULACAK.
8.MUHTARLAR TOPLANTISI:Ayda bir Muhtarlarımızla toplantı yaparak talep ve ihtiyaçlarını dinleyerek müşterek çözümler üretmeye çalışacağız.
9.BAŞKANIN KAPISI OLMAYACAK:
10.BELEDİYE HİZMET BİRİMLERİ: Belde ve merkezi noktalarda belediye hizmet birimleri oluşturulacak. Bu noktalarda tahsilat ve bölgeye yönelik hızlı hizmet sunmak için ihtiyaca göre personel ve donanım bulundurulacaktır.
11.MAL BEYANI BİLDİRİMİ YAPILACAK: Geçmişimizden Eminiz, Halimizi Bildiririz, Geleceğimize güveniriz.
12.MİLLET BAŞKAN:  İmar planı uygulamalarında ilgili bölgede yaşayan vatandaşlarımızın görüş ve onayın almadan uygulama yapmayacağız. Milletimizin uygun bulduğu konularda İmar uygulamaları yapılacaktı.
13.TEK TİP PROJE: Milletimizin plan proje ve ruhsat konusunda zorluk yaşamaması ve masraflarını düşürmek için belediye sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlarımızın seçeceği tek tip proje uygulaması yapılacak.


YORUM ALANI

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.