SON DAKİKA

SEYDİKEMER’DE ÖĞRENCİLERE 2.TEOG ÖNCESİ REHBERLİK

Bu haber 03 Mart 2016 - 14:14 'de eklendi ve 68 views kez görüntülendi.

2. TEOG SINAVINDA VERİMLİLİĞİ ARTTIRMAK İÇİN 8. SINIF ÖĞRENCİLERİNE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

İlçemiz Kaymakamı Sayın Muammer KÖKEN başkanlığında İlçemizde 2. TEOG Sınavında Verimliliği Artırmak İçin Ortaokul 8. Sınıf Öğrencilerine Sınav Tekniği Ve Yöntemleri Hakkında Rehber Öğretmen Ve Branş Öğretmenleri Tarafından Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

4

Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferah SAN, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.
24.02.2016 tarihinde ilçemiz Tufanlar Toplantı salonunda yapılan 2. TEOG sınavında başarının nasıl yükseltileceği konuları ele alındı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferah SAN yaptığı konuşmada ‘’İlçemizde eğitim ve öğretimin kalitesini yükseltmek, bizlere emanet edilen çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hiçbir özveriden kaçınmadan çalışacaklarını’’ belirtti.

3

Ferah SAN ‘’Birlik, beraberlik, sevgi-saygı, hoşgörü ve istişari yönetim anlayışı içerisinde ilçemizde eğitim-öğretimi daha üst seviyelere hep  birlikte taşıyacağımıza inanıyorum’’ dedi ve 2. TEOG sınavında öğrencilere başarılar diledi.
İlçemiz Kaymakamı Sayın Muammer KÖKEN, velilere hitaben ‘’Dünyadaki en değerli varlıklarınız olan çocuklarınıza sunacağınız, en önemli nimet sevginizdir. Onlardan sevginizi, ilginizi esirgemeyin. Onlar için zaman ayırın ve mutlu olmalarını sağlayın. Çocuklarınızın başarılarıyla gurur duyun. Çocuklarınızla ilgilenin, onları kucaklayın, başarısızlığa giden nedenleri konuşarak çözmeye çalışın. Unutmayınız ki başarısızlıkların, sıkıntıların, mutsuzlukların asıl kaynağı sağlıklı bir iletişimin kurulamamasındandır. Bir çocuğun yetişmesinde öğretmen ve okulun rolü kadar, anne ve babanın ilgi ve desteğinin de çok büyük önemi vardır. Sizlerden isteğimiz, onlara sevgi ve ilgi ile yaklaşın, onları dinleyin, değerli olduklarını hissettirin’’ dedi.

2

Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Sayın KÖKEN ‘’Bizlerin görevi sizleri en iyi şekilde geleceğe hazırlamaktır. Unutmayınız ki ülkemizin geleceği sizlerin ellerinde şekillenecektir. Sınava kadar sizlerden daha fazla fedakârlık istiyoruz. Teknolojiyi yerinde ve zamanında kullanın. Bu sınavlar sizin geleceğinizi belirleyecektir’’ dedi.
İlçede göreve başladığından bugüne kadar eğitimde büyük gelişmeler olduğunu belirten sayın kaymakamımız okul yöneticilerine, öğretmenlere ve emeği geçen herkese teşekkür etti.
Ders çalışma, sınava hazırlanma, sınav kaygısı ve heyecanı kontrol etme konularında toplantıya katılan öğretmenler tarafından öğrencilere bilgiler aktarıldı.
Hedefe ulaşmanın yolunun etkin çalışmadan geçtiğini anlatan öğretmenleler, “İyi ders dinlemek,  programlı çalışmak önemlidir. Ders çalışma ortamı sade, temiz ve sessiz olmalıdır. Ders çalışırken televizyon seyretmek ve müzik dinlemek verimli çalışmayı olumsuz etkiler. En verimli çalışma programlı çalışmadır. Yazarak ve tekrar ederek yapılan çalışmadır.”
Ders çalışmada motivasyonun çok önemli olduğunu vurgulayan öğretmenler, iyi bir gelecek için ilk önce hedef belirlenmesi, hedefin yüksek tutulması ve hep iyi şeyler düşünülmesi gerektiğini anlatan öğretmenler, “Ben başaramayacağım gibi cümleler kurmamalısınız. Beyninize daha yapıcı sinyaller yollamalısınız. O zaman yapamayacağım dediğiniz her şeyi aslında beynimiz bize itaat ederek neler yaptıracağını göreceksiniz.
         Konuları iyi anlamak için bol bol kitap okumalarını tavsiye eden öğretmenler, çok kitap okursanız soruların çözümünde anlama ve yorumlama gibi yeteneklerinizin gelişeceğini göreceksiniz. Konuların aklınızda kalıcı olması haftanın her günü bir proğram dahilinde ders çalışmalarını ve tekrar yapmalarını tavsiye ettiler.
Velilere de tavsiyede bulunan öğretmenler öğrenciler tarafından sorulan soruları cevapladılar.

HTML Editor - Full Version

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.