SON DAKİKA

TANIR ADAY MI?

Bu haber 10 Şubat 2015 - 19:54 'de eklendi ve 364 views kez görüntülendi.

MEHMET TANIR AK PARTİ MUĞLA MİLLETVEKİLİ ADAYI MI?

İlçemizin yetiştirdiği mümtaz şahsiyetlerden  Seydikemer ve Fethiye bölgesinde sevilen Mehmet Tanır’ın Muğla milletvekilliği için Burdur İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden istifa edip etmeyeceği merakla bekleniyor.
Mehmet Tanır’ın milletvekili adayı olması yönünde taleplerin artarak devam ettiği belirtiliyor.
İlçemizin yetiştirdiği ve başarılı bir bürokrat olan Tanır’ın halkla iletişimi halka değer vermesi, Bakanlıklarla iletişimi, projelerle Muğla’yı kalkındırma açısından bürokratik ve siyasi tecrübesiyle milletvekilliğe layık olduğu konuşuluyor.
Mehmet Tanır aday olmamasına rağmen çekip gitmemiş Ak Parti Belediye Başkanı adayı Yakup Otgöz’e çalışmalarıyla destek vermişti. Bu davranışı halk tarafından takdir toplamış dava adamı olduğu Seydikemer’e gerçekten hizmet etmeye layık olduğu yönünde değerlendirilmişti. Halkın gönülde taht kurmuştu.
Seydikemer ve Fethiye’de Belediye Başkanı olmamasına rağmen çalışmalara katılarak mevcut adaya destek veren, teşkilatın ve seçmenin gönlünde taht kuran Tanır’ın istifa edip etmediği merak ediliyor.
Bilindiği gibi milletvekili aday adayı olmak isteyen bürokratların 10 Şubat 2015 tarihine kadar istifa etmeleri gerekiyor.

unnamed (1)

Mehmet Tanır Kimdir?
1969 yılı Kadıköy/Seydikmer doğumlu olan Tanır renkliği kişiliğe sahiptir. Tanır Mahalli idareler, Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığında çalıştı.
Yüksek Lisans Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Ardından Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Bilimleri Anabilim Dalında Yüksek Lisansı tamamladı. Tez Konusu: Türkiye’de Halk Eğitim Hizmetlerinin Yönetimi ve Halk Eğitim Merkezlerinin Etkililiği Üzerine Alan Araştırması
Yayımladığı Eserler ve Projeler:
Kitaplar:
1.Kariyer Sınavlarına Hazırlık Kitabı Uzman Öğretmen (Gelişim Kitabevi Yayınları-2005)
2.Uzman Öğretmenlik Başöğretmenlik Kariyer Basamaklarında Yükselme Sınavı (Gelişim Kitabevi                Yayınları-2005)
3.KPSS Sınavlarına Hazırlık Kitabı (A yayınları-2006)
4.Halk Eğitimi ve Yönetimi (2007)
5.İnsan Kaynakları Yönetimi (2008)
6.Burdur İl Rehberi(İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Yayınları-2010)
7.Geçmişten Geleceğe Halk Kültürü ve Turizm Sempozyumu(2010) düzenledi ve kitabın Editörlüğünü            yaptı. (İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Yayınları-2010)
8.Unutulmayan Burdurlular 1. Sempozyumu (2010) düzenledi (İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Yayınları-2010) ve Burdur’un Manevi Değerleri ve Milli Mücadele (İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Yayımları-2013)  adlı kitapların editörlüğünü yaptı.
Ayrıca Tekelinin Dilinden Telinden 1, Burdur Yöresel Yazma Oyaları, (2010) Burdur’un Tarihi Kent Dokusu (2011) , Fotoğrafların Dilinden Burdur, Burdur Vilayeti-1928, Burdur’un Saz ve  Söz Ustaları-2012), Hamit Sancağı Vakıfları 1501 (2014), Tekelinin Dilinden Telinden 2 (2014)  kitaplarının basılmasını sağladı. Tanıtıma yönelik broşürler hazırladı.
Projeler:Kültür Varlılarını Koruma Projesi (2012) Bakanlığımız himayelerinde Burdur İl Müdürlüğü ile Burdur İl Jandarma Komutanlığı ile yürütülmektedir.
Ders Kitaplarının değerlendirilmesiyle ilgili Çalıştayı planlayıp gerçekleştirdi.(2008)
 
Makaleler:
1.’’Eğitim Sistemimizin Önemli Faktörü Olarak Öğretmenin Motivasyonu’’ Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dergisi Yıl:8 S:49 Mayıs-Haziran 2006.
2.“Eğitimde Sıçrama ve Yapılandırmacı Yaklaşım Programlarının Yansımaları” Eğitime Bakış Yıl:2 S:7 Ekim-Kasım-Aralık 2006.
3.’’Hayatı Kuşatan Eğitim: Halk Eğitimi’’ Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü Dergisi Yıl:9 S:56 Mart-Nisan 2008.
   Yerel ve ulusal gazetelerde yazıları yayımlandı.
www.turizmhaberleri.com yazarlığı yaptı.
Çalıştığı Kurumlar:
15/01/1997 tarihinde sınıf öğretmeni olarak Polatlı/Eskiköseler İlkokulunda göreve başladı. Bağlum İlköğretim Okulu’nda öğretmenlik, Yukarı Peçenek Köyü İlköğretim Okulunda Vekil Müdürlük, Ziraat Bankası 120. Yıl İlköğretim Okulunda öğretmenlik yaptı.  Çankaya Halk Eğitim Merkezinde Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürlüğünde İlköğretim kitaplarının hazırlandığı Yayımlar ve Ders-Araç Gereçleri Şubesinde Şube Müdürü olarak görev yaparken 83 Ders Kitabının hazırlanmasında görev alarak Milli Eğitim Bakanlığına kazandırılmasında rol aldı.(2006-2008)
08/05/2008 tarihinden itibaren Burdur İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya başladı. Mayıs 2009 yılından beri İl Müdürlüğü görevini yürütmekteyken 1 Kasım tarihinde Ak Parti Seydikemer Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı için istifa etti. Halen Burdur İl kültür ve Turizm İl Müdürü olarak çalışmaya devam ediyor.
 
Yaptığı Diğer Görevler:
 1. Mahalli İdareler Derneğinde çalışırken Muğla/Kadıköy’ün Belediyelik olmasında önemli rol aldı.
 2.Eskişehir’de Çocuk Dostu Okul yöneticilerine proje çerçevesinde verilen hizmet içi eğitim seminerinde Eğitim Yöneticisi olarak görev aldı (2006).  Rize Çayeli’nde Kitap Hazırlama Teknikleri Seminerinde Eğitim Yöneticisi olarak görev aldı (2007).
 3.MEB İlköğretim Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yaparken İlköğretim Programlarının pilotlamasının yapıldığı Bolu, Samsun illerinde denetleme, eğitim ve rehberlik görevini yerine getirdi (2006-2007).
4.Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu üyeliği. (2009- hâlen devam ediyor.)
5.Burdur Kent Konseyi üyeliği.(2009-hâlen devam ediyor.)
6.Burdur Kültür ve Turizm Derneği üyeliği.(Kurucu-2009- hâlen devam ediyor.)
7.Seydikemer’e  Gönül Verenler Derneği  12.09.2013 /(Dernek Başkanı)
 
Burdur’da yapmayı başardığı ilklerden bazıları şunlardır:
 1. 2010 yılında Kültür Turizm Bakanlığı il Müdürleri toplantısında başarılı çalışmalarından dolayı Bakan tarafından açılış konuşmasını yapmaya layık görüldü.
  2. İlk defa Burdur İl Jandarma Komutanlığı ile ”Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Projesi” yaptı. Bu Proje Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından örnek proje olarak kabul edilerek, tüm Türkiye’ye tavsiye edildi. Yine Gaziantep’te düzenlenen Avrupa ülkelerinin katıldığı konferansta sunduk. UNESCO ile Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğinde Gaziantep’te ”Güney-Doğu Avrupa Kültür Varlıklarının Yasadışı Trafiği İle Mücadele” konulu bölgesel eğitim çalıştayı 19-21 Kasım tarihlerinde gerçekleştirildi.
3.”Burdur360.com ” hazırlayarak dünyanın her yerindeki insanlara sanal gezinti yapma fırsatı sundu.
4.Kültür alanında Burdur ve Teke Yöresini içine alan 19 kitabı insanlığa kazandırdı. 3 kitapta ise editörlük yaptı.
5.Turizm Fuarlarına katılmayan Burdur’u ilk defa ITB Berlin Uluslararası Turizm Borsasında tanıttı. EMITT Fuarına katılarak etkin tanıtım yaptı. Burdur’un kültürel ve turizm değerleriyle yerel ve ulusal basında yer almasını sağladı.
6.Burdur’u Yıldız Sarayında İstanbullulara tanıttı.
7.Büyükelçilerin ilimizi ziyaretini sağlayarak turistlerin ilimize çekilmesinde önemli temeller attı.
8.Ankara’da Burdur Tanıtım Günlerinin düzenlenmesinde aktif rol oynadı.
9.”Eski Eser Müze ve İnsan İlişkileri” konulu karikatür yarışmasını Uluslararası boyuta taşıyarak etkin tanıtım yaptı. yaptı.
10.Sagalassos ziyaretçi karşılama merkezini yaptırarak açılışa hazır hale getirdi.
11.İlk defa Anadolu’da MTA’dan sonra İlimize Türkiye’nin ikinci ”Doğa Tarihi Müzesini” kazandırdı.
12.Sagalassos ve Kibyra kazılarını başarıyla yürüttü. Tarihi mekanların ilin tanıtımında etkin kullanmasını sağladı. Hacılar Büyük Höyükte ve İncirhan’da ilk kez kazıların başlamasını sağladı. Kremna’da kazılara ön hazırlıklar yaptı. Yüzey araştırmalarının gerçekleşmesini sağladı.
13.Turizm mekanlarının altyapısını geliştirmek için (yol, park, meydan düzenlemesi olmak üzere Kibyra yolu, Salda Kayak Merkezi yolu vb. gibi) ödenek temin ederek yapılmasını sağladı.
14.Sivil Toplum kuruluşlarıyla etkin iletişim ve işbirliği sağladı.
Burdur Kültür ve Turizm Derneğini kurdu.
15.Türkiye’de ilk defa Mehmet Akif Ersoy Sergisi’ni gerçekleştirdik.
16.”1.Altın Kitap Fuarını” açarak kitap fuarlarına ve kitap okumaya öncülük etti.  2. ve 3. sünü gerçekleşti.
 1. İlk defa yapılan sempozyumlarla hem kültürün yaşatılması hem de güçlü olan yönümüzü ilin tanıtımında değerlendi. ” Geçmişten Geleceğe Burdur Halk Kültürü ve Turizm Sempozyumu, Unutulmayan Burdurlular 1. Sempozyumu ve Burdur’un Manevi Değerleri Paneli ” bunlardan bir kaçıdır.
  18.Ankara, İzmir, İstanbul, Antalya ve Bursa’daki Burdurlu hemşerilerin kurduğu dernekleri bir araya getirdi, onları destekledi.
  19.Burdur mebusu Mehmet Akif Ersoy adına İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü hizmet binası olarak kullanılan Çelikbaşlar evini ”Mehmet Akif Ersoy Kültür Evi” olmasını sağladı.
  20.UNESCO Somut Olmayan Kültürel Mirasın tespiti ve korunması çalışması yaptı.
  21.İlimizde halkbilimi ve folklor alanında araştırmaların yapılarak kültürümüzün yaşatılmasına önemli katkı verdi.
22.26 yıldır sadece ilimizde yapılan ‘’Eski Eser Müze ve İnsan İlişkileri’’ konulu karikatür yarışmasını uluslara arası boyuta taşıyarak 1. 2. ve 3.  Uluslararası karikatür yarışmasını yaptı. Ülkemizin tüm ‘’Kültür Ataşeliklerini’’ devreye soktu. Böylece sanata karikatüre eserlerimizin korumasına dikkat çekerken hem de ilimizin ulusal ve uluslararası tanıtılmasını sağladı.
23.2011 yılında ” Sagalassos’ta Büyülü Jazz konserini ” düzenledi.
 1. Telif Hakları Yasası ve Seyahat Acentaları yasasına aykırı davrananlara karşı mücadele edilmiş, İdari yaptırım kararları uygulanmıştır.
25.Profesyonel fotoğraf ve afiş çalışmaları yapılmamıştı, onu da gerçekleştirdi.
26.İlk defa Burdur’daki tüm sipsi ustalarını bir araya getirerek toplu resital verdirdi.
27.Turizm haritası, İl rehberi, Burdur tanıtım broşürleri, maus ped, magnetler, şapka, rüzgarlık, tag vb. gibi tanıtım materyalleri hazırladı.
Yazılı ve görsel basını tanıtımda etkili kullandı. Basında çıkan çarpıcı haberlere bakınca fark edecektir.
28.Bunun yanında tescilli binaların onarılmasına yardım, turizm mekanlarının altyapısının yapılması, kültür merkezinin yapılması, İl Halk Kütüphanesi binası yapılası için ödenek çıkartıp Türkiye’nin 3 ilinden biri olarak yatırım aşmasına getirmiş halen ihale işlemleri yürütülmektedir.


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

3 ADET YORUM YAPILDI
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
RAMAZAN 22 Şubat 2015 / 22:07 Cevapla

Gördüğümüz kadarı ile ilçemizden aday adaylarının hepside milletimizi temsil edecek şahsiyetler.
Kim hangi partiden aday olursa olsun, amaç bölgemize hizmet etmek olsun.
Seçmen olarak dileğimiz seçim çalışmalarında birbirlerine çamur atmadan, bölgemize yapacaklarını ve meclise gidince verdikleri sözleri unutmayacaklarsa şimdiden başarı dileklerimizle.

Kartal 13 Şubat 2015 / 10:11 Cevapla

Benim bildiğim Mehmet Bey Her zaman Burdurda olmasına rağmen Seydikemere Birşeyler yapmak için çabalayan değerli bir büyüğümüzdür. Yorumu yazan kardeşim istersen biraz haberleri oku…

SEYDİKEMERLİ 12 Şubat 2015 / 14:08 Cevapla

BU KİŞİDE HER SEÇİM ZAMANI MUHSİN ERYILMAZ GİBİ PİYASAYA ÇIKMAYA BAŞLADI .SONRA PİYASADAN KAYBOLUR GİDER.

mersin escort